Maitinimo paslaugos

2021-2022 M.M. VALGIARAŠTIS

2021 M. VALGIARAŠTIS

2020 m. VALGIARAŠTIS

Kauno r. Noreikiškių lopšelyje darželyje „Ąžuolėlis“ mityba organizuojama remiantis šiuo metu Lietuvoje galiojančiais teisės aktais, pačiais naujausiais moksliniais tyrimais ir tik autoritetingų institucijų rekomendacijomis. Mityba nuolat gerinama, siekiama kuo aukštesnės patiekalų maistinės vertes ir kuo didesnės naudos vaikų sveikatai.

Darželyje vaikai yra maitinami pagal 15 dienų maitinimo valgiaraštį. Valgiaraštį sudaro trys savaitės, per kurias vaikai gauna įvairios rūšies mėsos (kiaulienos, jautienos, paukštienos, kalakutienos) taip pat žuvies ir ne mėsos patiekalų. Jau ilgą laiką vaikam prie daug baltymų turinčių produktų (mėsos, žuvies) stengiamasi neduoti daug angliavandenių turinčių produktų (bulvių, makaronų ir kitų košių), tačiau visada patiekiama vaikų mėgstamų daržovių. Taip stengiamės pagerinti vaikų virškinimo procesą ir paskatinti daržovių vartojimą. Vaikai kiekvieną dieną gauna daug šviežių vaisių ir daržovių.

Stengiamės, kiek įmanoma, sumažinti vaikų suvartojamo cukraus kiekį. Tai daroma ne tik dėl burnos sveikatos ir nutukimo prevencijos, bet ir dėl moksliniais metodais nustatyto bendro cukraus žalos organizmui mažinimo. Todėl įstaigoje nėra patiekiamos saldintos arbatos ir kompotai. Vaikams bet kuriuo metu yra prieinamas geriamas vanduo ir arbata be cukraus.

Darželis dalyvauja programoje “Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose” nuo 2011 metų. Programoje „Pienas vaikams“ dalyvaujame nuo 2005 metų.

Darželyje siekiama ugdyti vaiko sveikos mitybos įpročius ir įgalinti juos ateityje pasirūpinti savo sveikata patiems.

15 DIENŲ PERSPEKTYVINIS VALGIARAŠTIS LOPŠELIUI

15 DIENŲ PERSPEKTYVINIS VALGIARAŠTIS DARŽELIUI