Maitinimo paslaugos

2022 M. VALGIARAŠTIS

1 SAVAITĖ 2022 m.

2 SAVAITĖ 2022 m.

3 SAVAITĖ 2022 m.

2021 M. VALGIARAŠTIS

2020 m. VALGIARAŠTIS

Kauno r. Noreikiškių lopšelyje darželyje „Ąžuolėlis“ mityba organizuojama remiantis šiuo metu Lietuvoje galiojančiais teisės aktais, pačiais naujausiais moksliniais tyrimais ir tik autoritetingų institucijų rekomendacijomis. Mityba nuolat gerinama, siekiama kuo aukštesnės patiekalų maistinės vertes ir kuo didesnės naudos vaikų sveikatai.

Darželyje vaikai yra maitinami pagal 15 dienų maitinimo valgiaraštį. Valgiaraštį sudaro trys savaitės, per kurias vaikai gauna įvairios rūšies mėsos (kiaulienos, jautienos, paukštienos, kalakutienos) taip pat žuvies ir ne mėsos patiekalų. Jau ilgą laiką vaikam prie daug baltymų turinčių produktų (mėsos, žuvies) stengiamasi neduoti daug angliavandenių turinčių produktų (bulvių, makaronų ir kitų košių), tačiau visada patiekiama vaikų mėgstamų daržovių. Taip stengiamės pagerinti vaikų virškinimo procesą ir paskatinti daržovių vartojimą. Vaikai kiekvieną dieną gauna daug šviežių vaisių ir daržovių.

Stengiamės, kiek įmanoma, sumažinti vaikų suvartojamo cukraus kiekį. Tai daroma ne tik dėl burnos sveikatos ir nutukimo prevencijos, bet ir dėl moksliniais metodais nustatyto bendro cukraus žalos organizmui mažinimo. Todėl įstaigoje nėra patiekiamos saldintos arbatos ir kompotai. Vaikams bet kuriuo metu yra prieinamas geriamas vanduo ir arbata be cukraus.

Darželis dalyvauja programoje “Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose” nuo 2011 metų. Programoje „Pienas vaikams“ dalyvaujame nuo 2005 metų.

Darželyje siekiama ugdyti vaiko sveikos mitybos įpročius ir įgalinti juos ateityje pasirūpinti savo sveikata patiems.

        Nuo 2021 metų rugsėjo mėnesio Kauno r. Noreikiškių lopšelyje – darželyje „Ąžuolėlis“ vaikai pradėti maitinti ekologiškais maisto produktais. Ugdytinių tėvams tai papildomai nekainuoja, finansavimą įstaiga gauna iš  Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio  ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose programos. Parama skirta keturiems mėnesiams 50 proc. visų naudojimui skirtų maisto produktų pakeisti ekologiškais ir NKP produktais. Šiuo metu apie 79,3 proc. darželyje vaikams tiekiamų produktų yra ekologiški ar NKP (rugsėjo mėn. 66 proc., spalio mėn. 79,3 proc.). Produktai atkeliauja tiesiogiai iš ūkininkų arba per žemės ūkio kooperacinę bendrovę „BIO LEUA“t bei UAB „SANITEX“. Džiaugiamės mus pasiekiančių produktų kokybe ir skoniu bei planuojame toliau dalyvauti šioje programoje ir vaikams teikti kuo vertingesnius maisto produktus.

15 DIENŲ PERSPEKTYVINIS VALGIARAŠTIS LOPŠELIUI

15 DIENŲ PERSPEKTYVINIS VALGIARAŠTIS DARŽELIUI

Maisto porcijų dydžiai