Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, lopšelyje- darželyje „Ąžuolėlis” pradėtas taikyti grupių aplinkos paviršių ėminių tyrimas ir jis kartojamas kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių. Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Pirmasis ėminių ėmimas buvo atliekamas nuo 2021-10-05-06 d. ir tęsiamas toliau kas dvi savaites. Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė informuojama apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai.
Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių randamas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą. Profilaktinis tyrimas organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.
Saugokime save ir kitus!
Bendra informacija…
Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino tvarką, kaip nuo 2021 m. gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19. Mobiliuose punktuose tyrimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos kai kurioms asmenų grupėms, kurioms išliks teisė testuotis valstybės lėšomis.
Nuo 2021 m. gruodžio 1 d. periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID-19 nebus kompensuojamas valstybės lėšomis ir bus apmokamas darbuotojo lėšomis šių veiklų ir sričių atstovams:
• asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
• socialinės paslaugos ir veikla;
• švietimo paslaugos ir veikla;
• vaistinių darbuotojų veikla;
• krovinių tarptautinio vežimo veikla;
• viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
• laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo
veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
• viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;
• mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;
• viešojo administravimo subjektų veikla;
• profesinė karo tarnyba;
• veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl
kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu
(tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
• gamybos įmonių darbuotojų veikla.
Plačiau: https://bit.ly/3lm3RYD
LR sveikatos apsaugos ministro įsakymo redakcija 2021-11-17
Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti į ugdymo įstaigas.
Esant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 ligos ir atėjus gripo sezonui svarbu, kad kontaktiniame ugdyme dalyvautų vaikai be ŪVKTI požymių, pvz., karščiavimo, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir pan. Kai kurie tėvai nelaiko peršalimo liga, tačiau toks jų požiūris gali padėti infekcijai plisti bendruomenėje.
Ugdymo įstaigose dėl didelio vaikų skaičiaus ir vaikų bendravimo ypatumų yra palanki terpė plisti ir COVID-19 virusui. Pastarąjį mėnesį koronaviruso protrūkių daugiausiai fiksuojama ugdymo įstaigose, tačiau bendromis ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų ir visuomenės sveikatos specialistų pastangomis protrūkiai greitai suvaldomi ir jie pasibaigia apimdami mažesnį nei kituose sektoriuose užsikrėtusiųjų skaičių.
SAM primena, kad darželiai ir mokyklos prie įėjimo į ugdymo įstaigą tėvams (globėjams, rūpintojams), darbuotojams ir kitiems asmenims turi pateikti informaciją apie draudimą ugdyme dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Vaikai, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į ugdymo įstaigą ar kitas žmonių susibūrimo vietas neturi būti vedami. Tais atvejais, kai vaikui pasireiškia ŪVKTI požymiai ir tėvams (globėjams, rūpintojams) kyla abejonių, ar tikrai vaikas esamos sveikatos būklės gali eiti į ugdymo įstaigą nekeldamas pavojaus užkrėsti savo grupės, grupės draugų, rekomenduojama registruoti vaiką pasitikrinti (atliekant COVID-19 testą) dėl COVID-19 ligos karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt. Dėl tolesnės vaiko sveikatos priežiūros rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju.
https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso
Įstaigos informaciją apie COVID-19:
informacija dėl COVID-19 2022-03-28 d.
informacija dėl COVID-19 2022-03-14 d.
informacija dėl COVID-19 2022-03-07 d.
informacija dėl COVID-19 2022-02-28 d.
informacija dėl COVID-19 2022-02-21 d.
informacija dėl COVID-19 2022-01-24 d.
informacija dėl COVID-19 2022-01-03
Informacija dėl COVID-19 2021-12-20 d.
Informacija dėl COVID-19 2021-12-01 d.
Informacija dėl covid-19 2021-10-18d.