„Knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga“, – rašė viena žymiausių vaikų rašytojų Astrida Lindgren. Vaikų sudominimas knyga yra svarbus vystymuisi, nes skatina mąstyti, pažinti pasaulį, lavina kalbą, vaizduotę, kūrybiškumą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.
Antrus metus iš eilės Kauno r. Noreikiškių lopšelio – darželio „Ąžuolėlis“ vaikai, mokytojos ir švietimo pagalbos specialistės dalyvauja tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių projekte „Kartu paskaitykime knygelę“. Šio projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo bei komunikavimo kompetencijas.
Šiais metais priešmokyklinio ugdymo 06 „Sumaniųjų žiniukų akademija“ grupės (mokytoja R. Ančerienė ir logopedė J. M. Skrodenienė) vaikai ir ikimokyklinio ugdymo 07 „Drugelių“ (mokytoja A. Čyžienė, logopedė I. Mikulėnienė) grupės vaikai susipažino su E. Daciūtės kūryba. „Laimė yra lapė“ – ši knyga apie tai, kas svarbu kiekvienam – apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie laimę. Išklausę kūrinį, vaikai „leido kalbėti“ kūrybiškumui – oranžinės lapės „atgijo“ lankstiniuose, piešiniuose, žaidimuose.
Dar viena nuostabią rašytojos knygą „Drambliai ėjo į svečius“ skaitė priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo 08 „Sveikuolių ABC“ (mokytoja V. Krūvelienė, logopedė J. M. Skrodenienė) ir 07 „Drugelių“ (mokytoja A. Čyžienė ir logopedė I. Mikulėnienė) grupės vaikai. Tai ne tik smagi istorija apie gausią dramblių šeimą, bet ir moko vaikus skaičiuoti iki dešimties ir atgal.
„Drugelių“ gr. vaikų akelės greičiau merkėsi per pietų miegą klausant istorijos „Diena, kai nieko nenutiko“. Ši knyga skatina suprasti, kad galbūt laukdami kažko nepaprasto, nepastebime kokie nuostabūs dalykai vyksta šalia mūsų. Svarbu, kiekvienam pamatyti ir suprasti, kas smagaus įvyko per ŠIĄ DIENĄ.
Būsimi priešmokyklinukai susidomėję klausėsi istorijos „Meškiai eina į mokyklą“. Kiek daug nerimo ir naujų atradimų laukia ne tik „Meškių“, bet ir vaikų.
Priešmokyklinukai skaitė ir bandė įminti paslaptis eilėraščių knygoje „Paslapčiausia paslaptis”. Labai džiaugiamės tėvelių iniciatyva kai vaikai atsinešė E. Daciūtės knygas iš namų. Smagu kažką naujo pamatyti, sužinoti ir išgirsti. Reikia tėvų, senelių, mokytojų nuoširdaus noro ir pastangų, kad vaikai pamėgtų, prisijaukintų ir susidraugautų su knyga, atrastų skaitymo ir pažinimo džiaugsmą.
Tikimės, kad ši nepaprasta pažintis ir kelionė su rašytojos E. Daciūtės knygomis sėkmingai tęsis ir toliau. O kas yra geriau šeimoje už vakarą su knyga…
Kitos E. Daciūtės knygos: „Meškių istorijos“, „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“, „Ševeliūra“, „Kas pažįsta Šmikį Bilbą?“, „Paslapčiausia paslaptis“, „Geriausia gimtadienio dovana“, „Loris Lėtapėdis“ ir kt.
Prasmingo laiko kartu, drąsos bandyti, atrasti, kurti…
Parengė: švietimo pagalbos specialistės I. Mikulėnienė ir J. M. Skrodenienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Čyžienė
Keletas akimirkų….