Paroda-aukojimo akcija „GIEDA PAUKŠTIS VIRŠ MŪSŲ“

„Parodai-aukojimo akcijai aukojusieji”

Noreikiškių lopšelyje-darželyje „Ąžuolėlis“ pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją – suorganizuota paroda-aukojimo akcija „Gieda paukštis virš mūsų“. Parodai darbelius parengė darželio ugdytiniai, lankantys keramikos studiją. Keramikos studijos vadovai – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Reda Ančerienė ir keramikos studijos „Spalva“ vadovas Laurynas Stanevičius su ugdytiniais išbandė naujas technologijas bei parodai-aukojimo akcijai pateikė pavasarišką šilumą ir nuoširdumą skleidžiančius darbelius.

Parodos lankymo metu, kovo 5-17 d., visi parodos lankytojai turėjo galimybę ne tik pasigrožėti kūrybingais vaikų sprendimais, tačiau galėjo ir įsigyti patikusį darbelį. Už įsigytus darbelius surinktos lėšos buvo aukojamos labiausiai jų stokojantiems vienišiems seneliams – „Maltiečių sriubos“ akcijai. Maltos ordino pagalbos tarnybos Lietuvoje atstovas  Edvinas Regelskis nudžiugino, kad lėšos bus skirtos Kauno regionui. Juk galvodami apie prasmingus darbus turime nepamiršti mąstyti globaliai, o veikti lokaliai.

Kiekvienas mūsų darbas gali kurti gražesnį ir laimingesnį gyvenimą jau „čia“ ir „dabar“. Prasmingai padėdami kitam, savo pavyzdžiu paskatiname burtis bendraminčius ateities iniciatyvoms, suprasti veiksmo ir atoveiksmio dėsnius ir taip savo pasiekimus matuoti žmonėms ir pasauliui kuriamo gėrio verte. Būdami neabejingi ir nuo savęs atsigręždami į tai, kas vyksta aplinkui anot Lietuvos dainiaus Vytauto Kernagio – kol dar matau kol dar girdžiu – tikime, jog supratingumas, prasmingi darbai ir stiprybė vienybėje lyg paukštis – gieda <…>virš mūsų ir giedos.

Keramikos studijos vadovams ir visiems dalyviams,  pateikusiems darbus šiai parodai – aukojimo akcijai buvo įteikti Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ padėkos raštai, o įstaigai padėką išreiškė Maltos ordino pagalbos tarnyba socialiniame tinkle facebook.

Aukojimo akcijos iniciatorė,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Jurgita Bonkevičiūtė