Mokymai darželio pedagogams ir tėveliams apie emocinę sveikatą ir saugaus mikroklimato kūrimo galimybes

Lapkričio 8 d. darželio pedagogai ir tėveliai  dalyvavo mokymuose pagal ES finansuojamą projektą „Saugaus mikroklimato kūrimas ir pritaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje”. Mokymus vedė Kauno rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Marina Bautrėnienė. 

Mokymuose darželio pedagogai sužinojo apie saugaus mikroklimato kūrimo ir palaikymo įstaigoje galimybes ir apie  psichologinius emocinės sveikatos elementus, kurių yra net penkiolika: gebėti mylėti, dirbti ir kurti, žaisti ir juoktis, kurti saugius santykius, taip pat svarbi autonomija, savivertė, gebėjimas būti su visomis savojo „aš” pusėmis, gebėjimas atsitiesti po patirto streso, vertybių sistema, refleksija, mentalizacija, vitališkumo jausmas, gebėjimas būti su stipriomis emocijomis, balansas tarp to, ką darau dėl savęs ir aplinkinių, priėmimas to, ko negaliu pakeisti. Mes esame bendruomenė, todėl yra svarbu gebėti pažinti savo emocijas, padėti šalia esančiam ir dirbti emociškai sveikoje aplinkoje.

Mokymų metu tėveliai sužinojo apie vaiko emocinius poreikius ikimokykliniame amžiuje, kaip teisingai į juos reaguoti ir padėti savo vaikui.