Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno svarbi informacija

Mielieji Kauno rajono gyventojai!

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį visoje Lietuvoje įvedamas karantinas. Tai daroma dėl mūsų visų, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą ir išsaugoti gyvybes.
Šioje situacijoje labai svarbu nekelti panikos, laikytis rimties, nesivadovauti gandais, tik oficialia informacija ir griežtai laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtų nurodymų.
Pirmoji taisyklė – kuo mažiau kontaktų, todėl maksimaliai apribokite judėjimą viešosiose vietose, ypač uždarose patalpose. Net Katalikų bažnyčia paskelbė laikinai nutraukianti pamaldas.
Maisto prekių parduotuvės veiks, todėl nėra būtinybės pirkti viską dideliais kiekiais, pagalvokite ir apie kitus, kurie galbūt nespėjo nusipirkti būtiniausių prekių. Esame žemdirbių kraštas, todėl maisto tikrai užteks.
Saulutė kasdien šviečia vis kaitriau, tačiau to nepakanka virusui įveikti – reikia maksimalaus mūsų visų susiklausymo, didelės atsakomybės ir šiek tiek kantrybės. Atminkite: draudimai galioja VISIEMS, išskyrus nurodytas išimtis. Už karantino taisyklių nesilaikymą numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Kauno rajono savivaldybė yra parengusi veiksmų planą ir pasiryžusi operatyviai padėti visiems gyventojams, kuriems prireiks pagalbos. Esame parengę reikalavimus atitinkančias patalpas gyventojų izoliacijai, jei to prireiks. Galvojame, kaip pirmiausia padėti vyresnio amžiaus vienišiems žmonėms, daugiavaikėms šeimoms, sunkiems ligoniams, kaip organizuoti ugdymo ir kitų įstaigų darbą nuotoliniu būdu.
Nepilnamečių vaikų turinčioms medikų, prekybininkų ir specialiųjų tarnybų šeimoms išimtinais atvejais paliksime budinčias grupes vaikų darželiuose.
Ne kartą atlaikėme istorijos negandas, blokadą, atsilaikysime ir dabar. Supraskime, kad tai tik laikini nepatogumai. Būkime atsakingi, drausmingi ir pozityvūs, juk tai visada buvo būdinga mūsų krašto žmonėms. Tikiu, kad ir dabar būsime susitelkę kaip viena didelė šeima.
Saugokime save ir vieni kitus!

Valerijus Makūnas, Kauno rajono savivaldybės meras

***
Kauno rajono savivaldybės gyventojai informuojami tel. 8 620 13 051 el. p. info@krs.lt;
Sekite naujienas mūsų interneto svetainėje www.krs.lt taip pat Kauno rajono bendruomenės feisbuko paskyroje. Jei sekate pranešimus žiniasklaidoje, rinkitės šaltinius, kurių patikimumas kelia mažiausiai dvejonių (LRT).

Pajutę negalavimus skambinkite Koronos karštąja linija, kuri veikia visą parą, tel. 1808