Detalizuota tvarka, kaip ir kas gali kreiptis į savivaldybę dėl vaikų priežiūros darželiuose

Vaikų darželis

Įvertinus, kad ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė ir siekiant valdyti rizikas, darželiai dabartiniame karantino švelninimo etape durų dar neatvers.

Tad tais atvejais, kai tėvai neturi galimybės vaikų prižiūrėti namuose, priežiūrą ir toliau organizuos savivaldybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Numatyta, kad tėvai dėl tokios priežiūros darželiuose karantino laikotarpiu savivaldybės, kurioje gyvena, administracijai turi pateikti prašymą su darbdavių išduotomis pažymomis.

Tokioje pažymoje turi būti nurodyta, kad žmogui būtina dirbti jo darbo vietoje, t. y. nuotoliniu būdu savo funkcijų jis negali atlikti. Tokias pažymas turi pateikti abu tėvai.

Svarbu tai, jog tėvai, prieš kreipiantis dėl vaiko priežiūros paslaugų į savivaldybių administracijas, privalo įvertinti visas kitas vaiko priežiūros galimybes namuose.

Savivaldybių administracijos sprendimą dėl vaikų priežiūros paslaugų organizavimo priima tik įvertinusios visas aplinkybes, ar vaikais namuose išties nėra galimybės pasirūpinti, pavyzdžiui, pasitelkus kitų žmonių pagalbą.

TAIP PAT SKAITYKITE

Siekiant užtikrinti saugumą, numatyta, kad įstaigose šiuo metu negali būti prižiūrimai vaikai, sergantys lėtinėmis ligomis. Tokius vaikus auginantiems tėvams karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Taip pat į darželius negali būti vedami vaikai, gyvenantys kartu su labiausiai koronavirusinės infekcijos paveikiamais žmonėmis – vyresniais nei 60 metų, sergančiais lėtinėmis ligomis.

Tais atvejais, kai vaikai vedami į darželius, juose turi būti užtikrintos tinkamos sąlygos. Numatyta, kad grupėse gali būti ne daugiau nei dešimt vaikų maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo, t. y. darbuotojai turi dirbti tik vienoje grupėje, vaikai nuolat lankyti tą pačią grupę, o grupės veikla turėtų būtų vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, tiek lauke.

Be to, prie įėjimo į darželius turi būti pateikiama informacija, kad vaikus atlydintys tėvai ar artimieji privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, taip pat informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita).

TAIP PAT SKAITYKITE

Šalia įėjimų į įstaigas ir patalpas turi būti sudarytos galimybės rankų dezinfekcijai – gerai matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės.

Taip pat kasdien turi būti vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, į grupes negali būti priimami.

Taip pat turi būti sekama darbuotojų sveikatos būklė, iškart jiems atvykus į darbą, matuojama kūno temperatūra. Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima.

Be to, turi būti užtikrinta, kad kriauklės ir kiti sanitariniai mazgai, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, būtų dezinfekuojami kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui.

Taip pat kiekvieną rytą, prieš atvykstant vaikams, ir ne rečiau kaip du kartus per dieną turi būti išvėdinamos patalpos. Aplinkos valymas ir dezinfekcija turi būtų atliekami vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtomis dezinfekcijos rekomendacijomis.

Sostinėje dalis ugdymo įstaigų pradeda veikti dirbančiųjų vaikams

Vilniaus savivaldybė praneša, kad dalis Vilniaus savivaldybės darželių ir mokyklų nuo balandžio 27 d. pradeda teikti vaikų priežiūros paslaugas darželinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams. Į darželius ar mokyklas galės būti priimti tie vaikai, kurių abu tėvai (įtėviai, globėjai, rūpintojai) privalo išeiti į darbus ir neturi kitų galimybių vaikams prižiūrėti. Sprendimas priimtas remiantis trečiadienį priimtu Vyriausybės sprendimu švelninti karantiną. Atsižvelgus į gautų prašymų skaičių, veiklą pradės ne visi darželiai ar mokyklos – iš pradžių planuojama atidaryti po keletą ugdymo įstaigų kiekvienoje seniūnijoje.

„Švelninant karantiną, kai kuriems tėveliams reikės būtinai sugrįžti atgal į darbus, o tai reiškia, kad ne visi galės patys pasirūpinti savo vaikais. Mūsų, kaip savivaldybės, pareiga tampa užtikrinti, kad vaikai gautų tinkamą priežiūrą net ir karantino metu. Todėl tėveliai jau dabar gali pradėti teikti prašymus bei darbdavio pažymas savo mokykloms ar darželiams, įrodančias, kad būtina sugrįžti į darbus, o mes, atsižvelgę į jas, pažadame pasirūpinti vaikais“, – kalbėjo Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vaikų priežiūros paslaugos bus organizuojamos mažose vaikų grupėse, maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo.

Užtikrinant visų saugumą, tėveliai, atlydintys vaikus, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, o šalia įėjimų į įstaigas bus priemonės rankų dezinfekcijai bei pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Į darželius ir mokyklas bus priimami tik sveiki, t. y. peršalimo simptomų neturintys, vaikai.

Vaikus priimantys darbuotojai dėvės nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, o ir pačių darbuotojų sveikata bus nuolat stebima: kūno temperatūra matuojama iškart atvykus į darbą. Rizikos grupėje esantys žmonės galės dirbti tokius darbus, kuriems nebūtinas tiesioginis kontaktas su vaikais.

Vaikų priežiūra bus organizuojama tik užtikrinus visas apsaugos priemones ir laikantis reikalavimų, kad virusas neplistų: sudarytos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai, patalpos dažnai išvėdinamos, o aplinka valoma laikantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Skip to content